حسن محمدی (قروه)
  :: مدیر وب سایت : حسن محمدی
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

چه چیز را در دیگران دوست داری؟ امیدهایم را

بدرود استعدادهای درخشان
دوشنبه 27 شهریور 1396 ساعت 06:02 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

"مرده آن است که نامش به نکویی نبرند"
«بدرود بچه های خوب استعدادهای درخشان، با دنیایی رضایت و خاطره... همراه با بهترین آرزوها برای امروز و فردای شما»:: مرتبط با: روز نوشت ,
پذیرفته گان کنکور دبیرستان
شنبه 25 شهریور 1396 ساعت 05:17 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

1- محسن کاشفی کیا(برق دانشگاه تهران) 2- حامد معظمی(عمران دانشگاه تهران) 3-سینا اوسطی(پزشکی همدان) 4- پارسا حبیبی(مهندسی شیمی دانشگاه تهران) رضا عبدالملکی(پزشکی همدان)5- پویا فلاحی(دندان پزشکی کردستان) 6- عرفان فعله گری(دبیری ریاضی تبریز) 7- مهدی پهلوان(عمران تبریز) 7- امیرعلی علیمرادی(پزشکی همدان) 8- محمدحسین رضایی( عمران بوعلی) 9- سجاد ظهیری فرد(پرستاری اصفهان) 10-سینا رضایی(پرستاری همدان) 11- مهران اکبری(پرستاری کردستان) 12-آرمین عبدی(رادیولوژی همدان) 13- میثم ورمقانی(دبیری فرهنگیان سنندج) 14-نوید نبی زاده(کامپیوتر صنعتی همدان) 15-مرتضی خالدیان(کامپیوتر صنعتی همدان)16- فاروق فلاحی(کامپیوتر کردستان) 17- احمدرضا احمدیان(علوم کامپیوتر کردستان)18-مهدی محمدی(پزشکی بقیه اله) 19-محمد حیدری(پزشکی کردستان)20- علی حاجیان(پرستاری ایران) 21- محمد خالدیان(پرستاری بهشتی) 22- رضا محمدی(پرستاری بهشتی) 23-احسان امینی(پرستاری ساری) 24-آرمین آهنیان(پزشکی مازاد اراک) 25- فرید قدمی(پرستاری ایرانشهر) 26- محمد مهدی قربانی(بینایی سنجی) 27- محمد داودیان(پرستاری آزاد اراک) 28- آرمان شاهمرادی(زمین شناسی بوعلی) 29- سعید احمدی(بهداشت عمومی زنجان)30- محسن کیانی(پرستاری اصفهان)31- محمد مظفری (صنایع موشکی)

:: مرتبط با: خبر ,
برگزاری یادبود شروه در قروه
جمعه 24 شهریور 1396 ساعت 06:00 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

1- روز گذشته مراسم بزرگداشت استاد شروه در قروه با حضور بسیاری از علاقمندان برگزار شد. به دست اندرکاران  این مراسم  خسته نباشید باید گفت، چرا که دعوت ها و جمع و جور کردن این چنین مراسم هایی بسیار زمان بر و سخت می باشد؛ آن هم با توجه به این که تجربه برگزاری مراسماتی از این دست در قروه بسیار بسیار اندک است.
2- از نکات جالب مراسم حضور چشمگیر علاقمندان بود که متأسفانه با تمرکز و سکوت همراه نبود و برخی با خود کودکانشان را آورده بودند که جای شان در این گونه مراسم ها نیست. همچنین دعوت از همسر استاد، خانم قره داغی، و همکاران استاد و پخش کلیپ هم جالب توجه بود.
3- نکات آزارنده مراسم اجراهای اولیه مثل رژه پرچم و غیره بود که ضعف مجری گری و اجرای دو نفره و خرابی بلندگوها هم مزید بر علت بود.
4- قروه با این جمعیت هنوز سالن اجتماعات آبرومندی ندارد و آموزش و پرورش هم سالن اجتماعاتش را به روز نمی کند و دکور صحنه و پرده هایش خجالت آور است.
5- بخش گفت گو با حضور رضا هدایت و دو تن از نقاشان و دوستان به نام استاد، آقایان فتوت و فیروزه ای، بسیار خوب بود تنها آقای صالحی جایش آنجا نبود، چون به نظرم تا یکسال گذشته حتی استاد را نمی شناخت و در کل شناختی از نقاشی و ترجمه های استاد شروه ندارد. ضعف دیگر میزگرد مجری آن بود که گاهی حواسش کاملاً پرت بود.
6- پخش پوسترهای فراوان و طراحی آن اگرچه اندکی کم رنگ بود بسیار خوب انجام گرفته بود که هزینه بر است و دست شان درد نکند.
7- پیش از ورود به سالن جلو در از افراد خواسته می شد با نوشتن مشخصات و گرفتن امضاء و ظرف میوه وارد سالن شوند. این دیگر از آن کارهای احمقانه و من درآوردی بود. بزرگداشت و گرفتن امضاء و ظرف میوه، جل الخالق!
8- امیدوارم برگزار کنندگان این مراسم با دلگرمی و سلیقه ی بیشتر به برگزاری بهتر این گونه یادبودها در آینده بپردازند.
9- یاد استاد شروه گرامی باد و وانت پارچه فروشی که جلو تابلو «بولوار استاد شروه» بساط کرده و تابلو را محو کرده چند متری جلوتر برود و بگذارد تابلو نفسی چاق کند... .:: مرتبط با: روز نوشت ,
مراسم بزرگداشت استاد عربعلی شروه
سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 12:05 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کردستان، به همت انجمن باران، نشریه مهر دلبران و بنیاد ملی نخبگان دفتر استان کردستان، مراسمی به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره استاد عربعلی شروه در قروه برگزار می شود. این مراسم روز پنج شنبه 23 شهریور ماه ساعت 16در کانون امام خمینی و با حضور خانواده استاد شروه، اساتید و همکاران و علاقمندان برگزار می شود. شرکت برای علاقمندان آزاد می باشد.

:: مرتبط با: خبر ,
مستند راه قریب
دوشنبه 20 شهریور 1396 ساعت 06:27 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

مستند راه قریب - The way of Gharib داستان ماشینی شدن تدریجی دانشجوی پزشکی طی گذر سال هاست در بیمارستان. دانشجویانی که به آرزوی دکتر قریب شدن وارد پزشکی می شوند ولی به مرور این آرزو برایشان غریب و غریب تر می شود.
دانلود...:: مرتبط با: خبر ,
جایزه ونیزی نوید محمدزاده
یکشنبه 19 شهریور 1396 ساعت 10:30 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز به نوید محمدزاده رسید . نوید محمدزاده پس از دریافت جایزه گفت: « خیلی خوشحالم که این جایزه را برای کشور ایران می‌گیرم. خیلی خوشحالم که مهم‌ترین کارگردان تاریخ سینمای ایران جزو هیات داوران بود. مهم‌ترین چیزی که در زندگی دارم خانواده‌ام است و این که من یک ایرانی‌ام.»:: مرتبط با: خبر ,
شجع - سوریا
جمعه 17 شهریور 1396 ساعت 12:35 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات ):: مرتبط با: عكس - كاریكاتور ,
نقب زدن به آمریکا/ آن تایلر
پنجشنبه 16 شهریور 1396 ساعت 11:57 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

رمان «نقب زدن به آمریکا» نوشته آن تایلر با ترجمه گلی امامی منتشر شده است. این رمان به زندگی سام و زیبا، یك زن و شوهر ایرانی می‌پردازد كه در امریكا زندگی می‌كنند و قرار است کودکی را به فرزندی قبول کنند. داستان، بیشتر حول محور مادر سام می گذرد كه پس از ازدواج به امریكا آمده و در دنیایی متفاوت از فرهنگ خود زندگی كرده است. آن تایلر داستانش را حول محور زندگی زیبا و سام یزدانی و مادر سام –مریم- می‌سازد، در عین‌حال او به سبک زندگی مهاجران دیگری از آسیای شرق هم می‌پردازد و رمانی را می‌سازد که نیویورک تایمز آن را دری تازه به زندگی جامعه مهاجر در آمریکا نامیده است، این رمان سال 2006 به مدت سه هفته در فهرست پرفروش‌ترین‌های آمازون بود.
صرف نظر از اینکه نقب زدن به آمریکا در میان کتاب‌های آن تایلر کتابی ویژه محسوب می‌شود، خود آن تایلر نیز نویسنده‌ای خاص برای ما ایرانیان (در میان نویسندگان امریکایی) محسوب می‌شود. آن تایلر همسر تقی مدرسی نویسنده ایرانی است  که که با انتشار رمان «یکلیا و تنهایی او» در میانه دهه 30 نامش  در ایران سرزبان‌ها افتاد. «یکلیا و تنهایی» او نه تنها با تایید منتقدان همراه شد بلکه به عنوان بهترین اثر سال جایزه‌ای نیز بدان داده شد. تقی مدرسی چندی بعد برای تحصیل پزشکی به آمریکا رفت. با آن تایلر ازدواج کرد و در آمریکا ماندگار شد. تقی مدرسی که آثار دیگری نیز به فارسی و انگلیسی نوشته است، چند سال پیش در گذشت.

پ ن: رمان پر جذبه ای بود و با کنجکاوی و دقت آن را خواندم. زیبا بود.
:: مرتبط با: کتاب ,
نوزدهمین جشنواره خوارزمی
سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 10:21 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

مصطفی عبدالملکی دانش آموز پایه یازدهم ریاضی به مرحله کشوری نوزدهمین جشنواره خوارزمی راه یافت و امروز برای دفاع از طرحش عازم تهران شد. تبریک به او و پدر تلاشگرش و آرزوی موفقیت در این مرحله، سال گذشته نیز عنوان سوم کشور را کسب کرده بود.

پ ن: مرحله دوم المپیاد هندسه فردا در تهران برگزار می گردد که کاشفی کیا و شاهرخی برای شرکت در آزمون به تهران رفته اند؛ همچنین روز جمعه در دانشگاه رجایی تهران از برگزیدگان استانی ریاضیات کانگورو تقدیر می شود که امیرحسین آیینی، چهارم ریاضی، یکی از تقدیرشوندگان است.
:: مرتبط با: خبر ,
کتاب
دوشنبه 13 شهریور 1396 ساعت 01:47 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

همه نیکی ات باید آغاز کرد

چو با نیکنامان بوی همنورد
:: مرتبط با: کتاب ,
رؤیاهای مان
سه شنبه 7 شهریور 1396 ساعت 04:58 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

در اسارت تاریکی، محبوس بود رؤیاهایمانپ ن: چند روزی نیستم.
:: مرتبط با: جملات کوتاه ,
ما و می و زاهدان و تقوا
شنبه 4 شهریور 1396 ساعت 05:52 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

ما و می و زاهدان و تقوا
تا یار سر کدام دارد
:: مرتبط با: جملات کوتاه ,
فیلم فرزندخوانده‌ی ویرانگر/سهراب شهیدثالث
پنجشنبه 2 شهریور 1396 ساعت 07:23 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

کارگردان: سهراب شهیدثالث. تهیه‌شده توسط Tele Film Saer. رنگی،‌35 میلیمتری، زمان اصلی 213 دقیقه ( کوتاه شده ۱۳۵ دقیقه). محصول 1986 آلمان فدرال.

* هرمان و لوییز بچه‌دار نمی‌شوند و این را دلیل سردی و یکنواختی زندگی‌شان می‌دانند. به همین دلیل و برای رفع مشکل، دختربچه‌ای به نام گابی را به فرزندخواندگی می‌پذیرند. زن چون در کودکی‌اش رابطه‌ی بدی با مادرش داشته، نمی‌تواند با این کودک کنار بیاید ولی مرد می‌تواند. بچه هم با زن کنار نمی‌آید و او را اذیت می‌کند. پس از مدتی بچه نامه‌ی خداحافظی می‌نویسد و زیر بالشش می‌گذارد و از هرمان که اسمش را عمو گذاشته،‌خواهش می‌کند او را دوباره به پرورشگاه بازگرداند. لوییز هنگام تمیز کردن اتاق، نامه را پیدا می‌کند و می‌ترسد که هم مرد را از دست بدهد و هم بچه برود. ظهر وقتی‌که لوییز و گابی در حال خوردن غذا هستند لوییز نامه را جلوی گابی می‌گذارد و می‌گوید:‌«پاره‌اش کن، تو از این‌جا هیچ‌جا نمی‌روی.» گابی نامه را پاره نمی‌کند. لوییز پس از چند بار اصرار و امتناع گابی، با ملاقه بر سر او می‌زند که مقداری خون از دهان گابی می‌آید و از خانه بیرون می‌رود. غروب، هرمان او را به پرورشگاه می‌برد و برمی‌گردد. در پایان، دوربین به طرف صورت لوییز می‌رود، درحالی‌که نشسته و انگشتری را که مادرش به گابی هدیه داده و او آن را دزدیده بود در دست دارد. صدای معمول پاهای مرد می‌آید. در باز می‌شود، بسته می‌شود. در یخچال باز می‌شود، بسته می‌شود. در شیشه نوشابه باز می‌شود و تصویر صورت لوییز نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.
:: مرتبط با: مشاهیر ایران ,