تبلیغات
خارج از مدرسه - مطالب اسفند 1396
 
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

   

چه چیز را در دیگران دوست داری؟ امیدهایم را

نوروز باستانی خجسته باد
سه شنبه 29 اسفند 1396 ساعت 00:34 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

فرا رسیدن جشن باستانی نوروز و سال نو را به همه خوانندگان  وبلاگ شادباش می گویم. امیدوارم سال 97 سال موفقیت همه دانش آموزان به ویژه داوطلبان پر تلاش آزمون سراسری باشد؛ همچنین سال توسعه، صلح، دوستی و رفاه برای ملت ایران ...:: مرتبط با: روز نوشت ,
ولادیمیر پوتین با 76,67 درصد آراء پیروز شد
دوشنبه 28 اسفند 1396 ساعت 18:57 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

به گزارش اسپوتنیک، مطابق با داده های کمیته مرکزی انتخابات روسیه ، رای گیری کنونی از نظر شرکت مردم در آن و فقدان تخلفات بزرگ و رکورد مطلق ولادیمیر پوتین استثنا بوده است. روز یکشنبه 18 ماه مارس در روز سالگرد الحاق کریمه به روسیه، انتخابات ریاست جمهوری فدراسیون روسیه برگزار شد که با توجه به نتیجه شمارش 99,83 درصد آراء ، ولادیمیر پوتین با کسب رکورد  76,6 درصد آراء رای دهندگان (56 میلیون و 200 هزار نفر) به پیروزی مطلق دست یافت.بدین ترتیب رئیس جمهور کنونی فدراسیون روسیه، رکورد انتخابات گذشته را شکست.
:: مرتبط با: خبر ,
شهرزاد حضرتی، نقاشِ زاده قروه
شنبه 26 اسفند 1396 ساعت 23:04 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

 Painter, born in Ghorveh Iran 1957:: مرتبط با: مشاهیر قروه ,
اثرگذاری تحریر در آواز: محمدرئوف قنبری
شنبه 26 اسفند 1396 ساعت 00:44 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، رضا مهدوی کارشناس مجری بخش موسیقی «چشم شب روشن» میزبان محمد رئوف قنبری پیشکسوت مدرس آواز بود. وی در ابتدای برنامه در تعریف آواز گفت: صوت یا صدا که به طور مدون و دارای تحریر باشد آواز است. ما تحریر، حالت و تکیه را به این خاطر می خواهیم تا حنجره هنرجویان تقویت شود. قنبری ادامه داد: تحریر، آواز را جلا می دهد و شیرین می کند. گاهی اثرگذاری تحریر از شعر هم بیشتر است. بعضی از اشعار خوانده می شوند که آنقدر غنی هستند که به تحریر نیاز ندارند. این استاد آواز و ردیف دان یادآور شد: من مکاتب را قبول ندارم و گاهی به دلیل پایتخت بودن اصفهان و گاه به دلیل پایتخت بودن تبریز و ... برخی مکاتب پررنگ می شده اند. وی افزود: بنده از سه نفر که مرجع بوده اند مثل استاد امیری فلاح، استاد حاتم عسگری فراهانی و استاد علی داور آموخته ام. پدر من مفسر مثنوی و خواننده محلی بود و هر صبح بعد از نماز، مثنوی می خواند. اینها نیز در ذهن من نقش بسته است و پدرم از من می خواست هر روز یک صفحه مثنوی بنویسم.

قنبری که پرورش هنرمندانی چون سالار عقیلی، حمیدرضا گلشن، دکتر مسعود مولوی و اسلام امینی را در کارنامه دارد، درباره کم شدن آواز در بین خوانندگان و افزایش رویکرد به تصنیف تأکید کرد: هنوز وقتی پای موسیقی اصیل وسط می آید، مردم به ذوق و شوق می آیند. به نظر من موسیقی را باید در جوار کار ادامه داد. اگر بخواهیم از موسیقی درآمد کسب کنیم، وصل نمی شویم و موسیقی مان درست از آب درنمی آید. این استاد آواز و ردیف دان درباره شباهت نحوه خوانندگی اش با استاد قوامی گفت: من تا به حال ایشان را ندیده ام و شاگردی اش را هم نکرده ام. ایشان اعجوبه ای در آواز بودند اما خیلی خوشحالم که اکثرا تایید می کنند که من اگر از ایشان تقلید می کنم هم این اتفاق به درستی رخ می دهد.

* استاد محمدرئوف قنبری در سال 1332 در قروه ی کردستان به دنیا آمد. نخستین درس های موسقی را از پدرش که خواننده ی محلی و مفسر مثنوی معنوی بود فراگرفت. در سال 1353 با ورود به تهران تحت تعلیم حاتم عسگری در مرکز حفظ و اشاعه ی موسیقی قرار گرفت. بعدها نزد استاد فقید علی داور که پدر مثنوی خوانی ایران محسوب می شود مثنوی خوانی را فراگرفت و ردیف آوازی را ادامه داد.

:: مرتبط با: مشاهیر قروه ,
شعری از خیام در برنامه انتخاباتی پوتین
شنبه 26 اسفند 1396 ساعت 00:03 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در بخش دوم برنامه تبلیغاتی خود شعری از عمر خیام خواند. پوتین در این فیلم در گفتگو با شبکه روسیه 1 گفت: اگر می خواهی حکیم باشی با مردم با ملاطفت رفتار کن، حکمت خود را برای هیچکس ناگوار نکن. گوینده فیلم گفت: این بیت خیام از اصول مهم زندگی رئیس جمهوری روسیه شده است. پوتین همچنین گفت: اثر انگشت تمامی انسانها با یکدیگر متفاوت است و نه تنها اثر انگشت، بلکه درک از جهان در افراد مختلف نیز متفاوت است. هر فرد دارای یک دنیای جداگانه است، بنابراین هر یک از ما درک خود از شادی را داریم. وی افزود: اما امروزه برای من مطمئنا فرصتی برای شکل دادن به وظایف بزرگ، اهداف و فرصتی برای رسیدن به این اهداف است، و باید بگویم هنگامی که من به هدفی که دارم نزدیک می شوم برای من رضایت بخش است.
:: مرتبط با: خبر ,
بوی بهار می رسد
جمعه 25 اسفند 1396 ساعت 16:50 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد

مژده دهید باغ را بوی بهار می‌رسد

چاک شدست آسمان غلغله ایست در جهان

عنبر و مشک می‌دمد سنجق یار می‌رسد

رونق باغ می‌رسد چشم و چراغ می‌رسد

غم به کناره می‌رود مه به کنار می‌رسد

:: مرتبط با: جملات کوتاه ,
استیون هاوکینگ: تولد در روزمرگ‌ گالیله، مرگ در زادروز اینشتین
پنجشنبه 24 اسفند 1396 ساعت 12:40 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

بامداد چهارشنبه ۱۴ مارس ۲۰۱۸، «استیون هاوکینگ»، فیزیک‌دان معروف انگلیسی چشم از جهان فروبست. هاوکینگ سال‌های زیادی تلاش کرد تا بتواند کارهای ناتمام اینشتین را به سرانجام برساند و به «نظریه همه‌چیز» که همه پدیده‌های عالم را توضیح می‌دهد، دست پیدا کند. البته او نه نخستین فرد در این مسیر بود و نه آخرین آن‌ها و مانند دیگر دانشمندانی که در این مسیر تلاش کردند، به نتیجه دلخواه نرسید. و اگر هنوز از این تقارن‌های تاریخی شگفت‌زده نشده‌اید؛ توجه شما را به تاریخ تولد استیون هاوکینگ در سال ۱۹۴۲ (۱۳۲۱) جلب می‌کنیم؛ روز ۸ ژانویه که مقارن است با روز درگذشت گالیلئو گالیله، دانشمند ایتالیایی که دقیقا ۳۰۰ سال قبل از تولد هاوکینگ (سال ۱۶۴۲ میلادی) در سن ۷۷ سالگی چشم از جهان فرو بست
:: مرتبط با: خبر ,
سرخی تو از من ...
سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت 21:41 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

هیچ می دانی که من در قلب خویش

نقشی از عشق تو پنهان داشتم

هیچ می‌دانی کز این عشق نهان

آتشی سوزنده بر جان داشتم

(فروغ فرخزاد)
:: مرتبط با: جملات کوتاه ,
تصویر بار و برگ
دوشنبه 21 اسفند 1396 ساعت 08:51 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

 زیباتر از درخت در اسفند ماه چیست؟
عریانی و رهایی و تصویر بار و برگ
                                                                                                     (شفیعی کدکنی):: مرتبط با: جملات کوتاه ,
زندگی جای دیگری است
جمعه 18 اسفند 1396 ساعت 22:49 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

... آنچه تلگرام از زندگی آدمها می‌رباید روابط زنده و ارگانیک اجتماعی نیست. آنچه این مدعا پنهان می‌کند این است که این مناسبات ارگانیک در جامعه‌ی مدرن خود از پیش تغییر ماهیت داده‌اند و تا حد زیادی از هم گسیخته و تکه پاره شده‌اند. از قضا مرسوم است افراد در جمع به یکدیگر هشدار می‌دهند که حضور در جمع و معاشرت زنده را فدای معاشرت مجازی نکنند. آنچه تلگرام از آدمها می‌دزدد نه صرفاً آن معاشرت‌های تکه پاره‌ی اغلب بی‌ارزش روزمره‌شان بلکه از آن بیشتر و مهمتر انزوایشان است، همان جا که این از هم گسیختگی مناسبات و فقر تجربه‌ی جمعی خود را در هیأت خلائی نمایان می‌کند. تلگرام انزوای افراد را به معاشرت مجازی بدل می‌کند.

نیما پرژام:: مرتبط با: مقاله/ گفت و گو ,
8 مارس روز جهانی زن
سه شنبه 15 اسفند 1396 ساعت 18:36 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )
روز هشتم مارس که بنام روز همبستگی با زنان جهان نامگذاری شده است روز  مبارزۀ سیاسی و اجتماعی زنان علیه تبعیض و نابرابری حقوقی است. سالانه ملیونها زن و مرد در کشور های مختلف جهان این روز را گرامی می دارند. علیرغم نزدیک به صد سال مبارزۀ پیگیر برای بر قراری حقوق برابر اجتماعی برای زنان در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، حقوق خانوادگی و غیره هنوز تبعیض علیه زنان در تمام زمینه ها در بیشترکشور های جهان وجود دارد.

*عکس یادگاری نمایندگان زن در برابر بهارستان:: مرتبط با: خبر ,
سوء استفاده از رسانه ملی به نفع تاجران کنکور
یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 19:54 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

چند سالی است که شبکه های مختلف تلویزیونی،  در اختیار افراد و موسسات آموزشی کنکور قرار گرفته و سال به سال بر تعداد آنها افزوده می‌شود.  هر کدام از این افراد و موسسات می کوشند تا روشهای خود را به عنوان بهترین روش آموزشی معرفی کنند که می تواند دانش آموزان را به موفقیت برسانند.

در جامعه *به شدت کنکور زده* ما، که اکثریت دانش آموزان و خانواده ها تنها راه رستگاری را در دانشگاه می جویند به چنین موسسات و افرادی چنگ می اندازند تا شاید رستگار شوند!! اینکه چنین موسساتی حق دارند تبلیغ کنند و برای خود مشتریانی بجویند را  می توان فهمید اما چیزی که پرسش اصلی را بر می انگیزد اینست که آیا صدا و سیمای ملی حق دارد زمانهای طولانی و به طور مرتب در اختیار چنین موسساتی قرار دهد یا نه، آنهم رسانه‌ای که با بودجه ملت اداره می‌شود؟!

در جامعه ما هنوز اکثر مردم فکر می کنند آنچه از صدا و سیما پخش میشود صحیح،  منطقی و تحت نظارت کارشناسان خبره می باشد ؛ به ویژه اگر در قالب برنامه ارائه شود و نه پیام بازرگانی. بنابراین با پخش چنین برنامه هایی،  کنکوری ها با اعتماد به صدا و سیما،  خود را وقف چنین موسساتی می کنند و هر آنچه گفته می شود را بدون تحقیق،  می پذیرند ؛ در صورتی که دبیران خبره و با سابقه آموزش و پرورش بسیاری از این برنامه ها را غیر علمی و ناکافی می دانند و آن را صرفا تجاری قلمداد می کنند؛ در ضمن هزینه های مربوط به کتب یا لوح های فشرده این موسسات بسیار سرسام‌آور بوده و بسیاری از خانواده‌ها را دچار مشکل نموده است. نکته مهم آخر اینکه اکثر مدرسین و مشاورین چنین موسساتی به راحتی عنوان می کنند که دانش آموزان سنوات گذشته که از آنها کمک گرفته اند،  موفق شده اند ؛ چیزی که هیچگاه جهت اثبات  آن تلاشی صورت نگرفته است! اینکه چرا صدا و سیما با دریافت وجهی از این موسسات، اجازه میدهد خانواده های زیادی دچار مشکل شوند و بودجه های ملی هدر شود، سوالی است که باید پاسخ داده شود.


رحیم فرزین – دبیر آموزش و پرورش ناحیه دو شیراز
:: مرتبط با: مقاله/ گفت و گو ,
خرس را تحریک نکنید
جمعه 11 اسفند 1396 ساعت 19:42 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )
1- سخنرانی سالانه ولادیمیر پوتین و اعلام آزمایش های موفقیت آمیز سلاح های فوق پیشرفته ـ که نقش بازدارندگی دارد ـ چرت اعضاء ناتو را بدجور پراند، و مثل احمد نجفی، دهان یکجانبه گرایی دولت های عضو ناتو را گِل گرفت. ناتویی که در قالب ارتش ترکیه یا تروریست های داعش و غیره، خارج از مزدوری و استبداد خاندان رسوا و وابسته اسد، سوریه و عراق و افغانستان و لیبی را به ویرانه تبدیل کرده یا با تحریم های سودآور بنجل هایشان را دو لا پهنا قالب کرده و می کنند. از سال 90 میلادی که حکومت شورایی شوروی شرش کم شد یکجانبه گرایی آمریکا و به تبع متحدانش با متلاشی کردن یوگسلاوی آغاز و نهایتاً به ملت سوریه ختم شد. اما با قدرت گرفتن مجدد روسیه و دیپلماسی  فعال تر در عرصه ی بین الملل(به ویژه در خاورمیانه) روز به روز دست درازی دولت های آمریکا و متحدان آشکار و پنهانش زیر گیوتین روسیه کوتاه و کوتاه تر می شود؛ نمونه اخیرش پیروزی بر تروریست های وارداتی در سوریه می باشد.
2- بارها در این وبلاگ اعلام کرده ام که برای من مهم تر از هر چیز افزایش سطح رفاه و آزادی های مدنی ملت ایران است اما گوش هایی خود را به نشنیدن می زنند و می گویند جانبدار روسیه ام. باز هم می نویسم که موضع گیری من غیرجانبدارانه و استنباطی است چرا که در این برهه از زمان مناسب ترین موضع گیری ها از آن دولت و دیپلماسی روسیه بوده است: نمونه اش موش دوانی ایالات متحده در شورای امنیت برای آغاز بحران و آشوبی دیگر در خاورمیانه به بهانه کمک جمهوری اسلامی به یمنی هاست که با مخالفت روسیه توی دهانشان ماسید و دست شان از بحران آفرینی تازه ای قیچی شد. باید یادآور شد این موضع گیری نماینده روسیه حقوقی و غیرجانبدارانه بوده است.


3- در سخنرانی پوتین به سطح رفاه ملت روسیه اشاره شده که با این که جزو هفت کشور صنعتی است اما20 میلیون آن زیر خط فقرند که در چند سال آینده تا 10 میلیون کاهش خواهد یافت. همچنین به تقویت نهادهای مدنی و آزادی های استاندارد مدنی اشاره شده است. همچنین گفت که طبعا همیشه طرفدار مذاکرات با غرب است. سلاح های او برای ایراد ضربه اول نیست. با این حال او به وضوح گفت: با ما به عنوان طرف برابر رفتار کنید. او همچنین هشدار داد: اگر به ما حمله کنند، پاسخ ضروری را خواهیم داد.سه هفته دیگر انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد با این حجم کار و خدمات بالایی که پوتین و دولتش برای روسها داشته مطمئنا برای یک دوره دیگر انتخاب خواهد شد که عزای آدمخواران ناتو و به ظاهر دوستان نعل وارونه زن خاورمیانه ای خواهد بود.
4- آمریکا، انگلیس، فرانسه، اردن و عربستان در 11 ژانویه در میان سکوت رسانه ای نشستی در واشنگتن برگزار می کنند و تصمیم گیری می شود در صورت نیاز در خاورمیانه به سلاح هسته ای متوسل شوند. جنجال و هیاهو سران غرب و رسانه های وابسته پیرامون سخنرانی پوتین برپا شد اما هیچکس اشاره ای به این نکرد که در واقع پوتین به این تهدید گروه پنج واکنش داده است.

* خرس نماد کشور روسیه است.:: مرتبط با: روز نوشت ,
جشنواره ملی عمو نوروز در قزوین
پنجشنبه 10 اسفند 1396 ساعت 21:53 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )


:: مرتبط با: عكس - كاریكاتور ,
شعر و ساز و باده: فریدون مشیری
چهارشنبه 9 اسفند 1396 ساعت 11:24 | نوشته ‌شده به دست حسن محمدی | ( نظرات )

اینک اینجا

شعر و ساز و باده آماده‌ است

من که جام هستی ام از اشک لبریز است می‌پرسم:

در پناه باده باید رنج دوران را ز خاطر برد؟

با فریب شعر باید زندگی را رنگ دیگر داد؟

در نوای ساز باید ناله‌های روح را گم کرد؟
:: مرتبط با: جملات کوتاه ,