چه چیز را در دیگران دوست داری؟ امیدهایم را
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
تازه های داستان


در مجموعه داستان «جغرافیای اموات» محسن فرجی ظرایف روابط انسانی به نمایش گذاشته می‌شود. رویارویی آدم‌ها در قصه‌های این کتاب گاه لغزنده و متزلزل است، گاهی بارقه‌ای از شادی و امید را هرچند کوتاه و موقت در دل آن‌ها زنده می‌کند. این کتاب در ۹۶ صفحه و به قیمت ۷۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.


مرتبط با: کتاب ,
نتایج امسال کنکور
تا جایی که اطلاع دارم این نتایج بچه هاست. سال عجیب و غیر قابل درکیه برای من:
پویا مرادی(مهندسی مکانیک صنعتی اصفهان) میلاد سلیمانی(مهندسی شیمی صنعتی اصفهان) محمد ضیایی(مهندسی کامپیوتر اصفهان) طاها زرین( مهندسی نفت شیراز) محسن اجاق(مهندسی نفت تبریز) سینا ایزدی(دبیری ریاضی) احسان سیفی(دبیری ریاضی) پوریا رضایی(مهندسی مکانیک رازی کرمانشاه) راشد کریمی( مهندسی برق ارومیه) احمد عبدالملکی(مهندسی شهرسازی کردستان)  میلاد اوجی(مهندسی شهرسازی کردستان) آریا طهماسبی (مهندسی کامپیوتر بوعلی) مصطفی عبدالملکی(مهندسی عمران بوعلی) کامران گلمرادی(مهندسی مکانیک بوعلی) حمید زارعی(مهندسی مواد بوعلی).
امیرحسین احمدی(پزشکی همدان) وحید قادری(پزشکی همدان) علی خداویسی(دندانپزشکی کردستان) علی رسولی(پزشکی اراک) حسین عبدالملکی(هوشبری همدان) مهدی نظری (بهداشت حرفه ای همدان).
برای همه  آرزوی موفقیت دارم.مرتبط با: خبر ,
گاهی... Anna Gavalda


مرتبط با: جملات کوتاه ,
عیش مدام با James Joyce

مرتبط با: کتاب ,
گریز دلپذیر/ آنا گاوالدا


گریز دلپذیر، یكی از آخرین رمان های آنا گاوالدا (نویسنده فرانسوی1970-)، رمانی كم‌حجم اما پرماجراست. سفر شادمان چهار خواهر و برادر به دنیای كودكی‌شان، تا چند ساعتی زندگی روزمره و رنج‌های خود را فراموش كنند تا شاید دوباره آن آرامش و دلخوشی‌ای را كه زندگی‌شان در نقش آدم‌های بالغ و بزرگسال از آنها ربوده، بازیابند...
مرتبط با: کتاب ,
تنهایی

تنهایی
چیزهای زیادی
به انسان می آموزد
اما، تو نرو...
بگذار من نادان بمانم

(ناظم حکمت)


مرتبط با: جملات کوتاه ,
اندوه جنگ/ بائو نینه
نویسنده در این رمان داستان سرباز جوانی به اسم کیئن که همراه نیروهای ویتنام شمالی در مقابل نظامیان آمریکایی می‌جنگد را تعریف می‌کند. تمام همرزمان کیئن در یکی از درگیری‌ها می‌میرند و او که تنها بازمانده چنین پیکار سنگینی است، خود را در اوج ناامیدی و اندوه می‌یابد. این رمان از یک روایت خطی فاصله می‌گیرد و به ماجراهای مختلف زندگی شخصیت اصلی داستان سرک می‌کشد. به گذشته و عشق شکت خورده او و به آینده‌اش، هنگامی که تنها راه رهایی یافتن از اندوه جنگ را،‌ در نوشتن خاطراتش می‌یابد. برخی از منتقدان رمان «اندوه جنگ» را از این جهت قابل توجه دانسته‌اند که از معدود آثار ویتنامی درباره جنگ ویتنام است که در میان انبوه کتاب‌ها و فیلم‌های اروپایی و آمریکایی، توانسته جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.
این رمان با ترجمه مسعود امیرخانی در 264 صفحه و به قیمت پنج هزار و 200 تومان در دی ماه 1390 از سوی نشر «افق» منتشر شده بود.


مرتبط با: کتاب ,
syria


پیوند رنگ و شعر و رنج

(آناهیتا شمس)


رقص و آواز هنرمندان کرد

(عکس از دوره قاجار)


نفر برتر استان

1- امسال تعدادی از بچه ها در هشتمین دوره مسابقه بین المللی ریاضیات کانگورو شرکت کردند و لوح و گواهینامه دریافت کردند. محسن کاشفی کیا عنوان نفر اول استان را کسب کرده و جمعه 26 شهریور برای دریافت تندیس و جایزه باید به دانشگاه رجایی تهران برود. ضمن تبریک برایش آرزوی بهترین ها را در کنکور سال آینده دارم.
2- مراسم جشن فرهیختگی و تقدیر از دانش آموزان ممتاز روز شنبه سوم مهر برگزار می گردد.


مرتبط با: خبر ,
زَها حدید: معمار برجسته عراقی- بریتانیایی

        ( فضای داخلی مرکز حیدر علی اف آذربایجان، طراح: زَها حدید)


مرتبط با: خبر ,
لوکور بوزیه، معمار سوئیسی(1887-1965)
  


مرتبط با: خبر ,
شب شهرام ناظری


مرتبط با: خبر ,
آیا نیما ارکانی حامد آلبرت انیشتن بعدی است ؟

نیما حامد ارکانی ایرانی است که سنی در حدود 30 سال دارد، او مدرک لیسانس خود را در ریاضی و فیزیک را از دانشگاه تورنتو در سال 1993 گرفته و پس از آن دکترا را در سال 1997 از دانشگاه برکلی کالیفرنیا دریافت کرده است.نیما حامد ارکانی پس از آن در شتابدهنده خطی استنفرد شروع به کار کرد. در سال   1999به عنوان استاد دانشگاه برکلی مشغول به کار شد. وی در سال 2002 پس از یکسال ملاقات با استادان دانشگاه هاروارد به عنوان استادی در دانشگاه  هاروارد رسید و کمی بعد از آن به مقام استادی در تحصیلات پیشرفته در دانشگاه پرینستون رسید. این مقام از سال 1933 تا سال 1955 ( زمان مرگ انیشتن ) در دست انیشتن بوده که هم اکنون نزد دکتر ارکانی است.

در سال گذشته نیز بارها مهمان انستتیو علوم طبیعی بوده و به گفته Peter goddarg مدیر انستتیو : ما با دکتر ارکانی تماس گرفته تا او به جمع استادان ما بپیوندد و او نیز موافقت کرد به گفته وی او یک تصویر ذهنی و یک درک عمیق از ظواهر  تئوری های مدرن دارد و او قرار است نقش یک رهبر را در آزمایش در LHC را داشته باشد. پرفسور Nathan seibery عضو انستتیو علوم طبیعی افزود : درک عمیق او از فیزیک و خلاقیت قابل توجه وی باعث پیشرفت انستتیو خواهد شد. دکتر ارکانی همکنون در زمینه فیزیک ذرات، نامی برای خود دست و پا کرده و قرار است نظریه انقلابی او ( در زمینه عملکرد جهان می باشد) اواخر امسال تست شود. این آزمایش در LHC در CERN که مهمترین و بزرگترین شتابدهنده ذرات در دنیا می باشد انجام خواهد شد. این شتابدهنده در سوئیس قرار دارد و در ماه می سال 2008 افتتاح گشته.  US/LHC   در ماه آگوست یا سپتامبر  شروع به کار می کند و اثبات تئوری در آن در سال 2009 می باشد. LHC تونلی دایره ای شکل به طول 17 مایل (20.8 کیلومتر) دارد. هزینه ساخت این دستگاه عظیم در حدود 5 تا 10 بیلیون دلار شده است.

دکتر نیما حامد ارکانی ( رهبر فیزیکدانان نظری ) افکار ما را در مورد فضا و زمان باز کرده و به گفته ایشان جهان حد اقل 11 بعد دارد. این نظریه انقلابی را در فیزیک بوجود خواهد آورد. در تئوری ابر ریسمان  و یا به اختصار ریسمان، تلاش بر این بوده که توضیح دهد ذرات کوچکترین حالت در این جهان نیستند بلکه حلقه هایی که دارای نوسان می باشند، که ریسمان نامیده می شوند کوچک ترین چیز می باشد. در این نظریه ریسمان در  11 بعد نوسان می کند و بر خلاف ما که در 3 بعد مکان و یک بعد زمان هستیم. بیشتر مدلها در این تئوری حداقل 7 بعد دیگر را نشان می دهد که برای انسان قابل درک نیست.مرتبط با: مشاهیر ایران ,

تعداد کل صفحات: 2